Čištění domovních odpadů - Teplice

Naše společnost Novák-Beránek provádí kompletní čištění domovních odpadů profesionální technikou. Pracujeme kvalitně, rychle a spolehlivě. Provádíme veškeré čištění odpadů v domácnostech, bytech, obytných domech, administrativních budovách, průmyslových objektech.

Čistíme veškeré domovní odpady:

  • u kuchyňských dřezů
  • u van a sprchových koutů
  • u toalet a umyvadel
  • preventivní čištění odpadů (restaurace, jídelny…)

U opakovaně nefunkčního odpadu zjistíme příčinu špatného odtékání nebo ucpání. V případě nutnosti odpad ihned opravíme nebo vám navrhneme možnosti řešení pro výměnu.

Mechanické čištění odpadů – čištění „pérem“

Čištění odpadů provádíme pomocí přenosného zařízení poháněného elektromotorem. Na motor je přes spojku připojena ohebná pružina - "péro" o nastavitelné délce až na několik desítek metrů ukončená hrotem. Hroty jsou výměnné podle profilu potrubí a typu čištěné ucpávky. Tato ohebná pružina vyčistí každý ucpaný odpad.

Nepodceňujte ucpaný odpad

Potíže s ucpaným odpadem zažil snad každý z nás. Jediná cesta jak problém vyřešit je odpad vyčistit. Čištění odpadu ale není vhodné příliš dlouho odkládat, mohlo by totiž dojít ke zbytečným komplikacím, nebo dokonce k havárii ucpané kanalizace. Nečekejte, až u vás nastane havárie a vyřešte problém s ucpaným odpadem co nejdříve!

Nejčastější příčiny ucpávání domovního odpadu:

  • usazování kalů a mastnot na stěnách trubek
  • spláchnutí předmětů, které ve styku s vodou nabývají svůj objem
  • nedostatečný spád či průměr odpadního vedení
  • špatně zvolený materiál kanalizačního potrubí
  • nesprávná montáž a provedení spojů kanalizačních trubek a potrubí

Havárie? Ne, při pravidelném čištění odpadu

Nejlepší cesta jak předejít havárii je preventivní čištění kanalizace. Tím je myšleno pravidelné chemické čištění pomocí prostředků určených na čištění odpadů, které dokáží svou chemickou reakcí odstranit většinu organických usazenin ze stěn potrubí tak, aby odpadní voda mohla plynule odtékat. Mezi prevenci se řadí také pravidelné čištění výpustních filtrů, sifónů výlevek, myček a praček atd.

Při pravidelném čištění předejdete havárii, ale také prodloužíte životnost vašeho odpadního potrubí. Pravidelným čištěním přispějete k dlouhodobé životnosti a funkčnosti bytového odpadu.

A jak o odpad správně pečovat?

Společný odpad od vany, sprchového koutu, pračky a odtok umyvadla trápí zejména vlasy, chlupy a vousy. Tomu lze lehce předejít používáním speciálních sítek, která při odtoku zachycují veškeré nečistoty. Do odpadu také nepatří splachování kuchyňských tuků (olejů) a věcí, které tam nepatří (párátka, vlhčené ubrousky, hygienické potřeby atd.). Dobré je alespoň jednou týdně odpad prolít vroucí vodou, čímž rozpustíte nečistoty zachycené na stěnách potrubí.